O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Podrobněji v sekci Služby. Na Vaši návštěvu v Obecní knihovně v Babicích nad Svitavou se těší knihovnice Kateřina Golíková a Karolína Hulíková Rybářová

S výběrem i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Zajímavá fakta o knihách:

1. Abibliofobie je strach z dočtení knihy.

2. Bývalý americký prezident Theodore Roosevelt četl průměrně jednu knihu denně.

3. Čtení knih aspoň 6 minut denně může snížit stres o 68 %.

4. Celé jméno Pipi dlouhé punčochy je: Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha.

5. Pojem knihomol pochází z malého hmyzu, živícího se na vazbách knih.

6. Z jednoho stromu může vzniknout i 50 knih.

7. Napsat román trvá v průměru 475 hodin.

8. První emotikon pochází z pera Ambrose Bierceho a byl napsán roku 1912 a měl znázorňovat smějící se ústa: \___/ .

9. Nejdelší věta nalezená v knize je 823 slov dlouhá věta v knize Bídníci od Victora Hugo.

10. 8. září je mezinárodní den knihy, kterou pořádá UNESCO již od roku 1966.

11. Pravidelné čtení pomáhá snížit rychlost poklesu paměti až o 32%.

12. V univerzitní knihovně na Harvardu jsou čtyři právnické knihy vázané v lidské kůži.

13. Tři nejčtenější knihy světa jsou: Svatá Bible, Citáty Mao Ce-Tunga a Harry Potter.

14. Nejdražší kniha světa byla koupena Billem Gatesem za 30,8 milionu amerických dolarů. Byl to originál rukopis od Leonarda da Vinciho Codex Leicester.

15. Bibliosmia je slovo pro potěšení z vůně starých knih.